NAUJIENOS

VISOS NAUJIENOS
02 06
2016
Nauja kryptis: norvegų bendrovės buhalteriją tvarko Lietuvoje

BPO_House_logo

Sutarties vertė trejiems metais sudarys apie 150 tūkstančių eurų.  „Dirbdami su mumis, norvegai  planuoja efektyvesnį procesą ir mažesnius kaštus“, – sakė A. Kaubrys, „BPO House“ vadovas.

Iki šiol „BPO House“ savo paslaugas pardavinėjo Baltijos valstybėse. Įmonės vadovas A. Kaubrys vardija, kad jo „BPO House“ du trečdaliai  klientų yra  užsienio kapitalo įmonės. Vakaruose įprasta, kad dalį verslo procesų bendrovės perka arba nuomojasi. Reta bendrovė Skandinavijoje nori išlaikyti ir buhalterijos padalinį. „Dirbdami su mumis, norvegai  planuoja efektyvesnį procesą ir mažesnius kaštus. Tvarkant apskaitą, tokie rutininiai apskaitos darbai kaip pirminių dokumentų, bankinių pavedimų suvedimas ir apdorojimas užtrunka didžiausią laiko dalį. Tokios paslaugos vykdymą savo įmonėje organizuoti sunku: reikia domėtis mokesčiais, atnaujinti sistemas, rūpintis darbuotojo pakeičiamumu ir taip toliau. Logiška, kad atskiriama ši paslaugos dalis. Norvegijoje jos kaštai dideli, tai daryti brangu. Todėl suprantama, kad šią darbų dalį norvegai patiki mums. Galime tą lengvai organizuoti, yra darbščių ir kompetentingų žmonių, galinčių tai padaryti“, – sakė A. Kaubrys, „BPO House“ vadovas. Prognozuojama, kad ateityje ir daugiau Skandinavijos bendrovių buhalterijos tvarkymo paslaugas įsigis Lietuvoje.

Pridėtinę vertę norvegams „BPO House“ kuria efektyviai organizuodama darbą, naudodama savo sukurtą užduočių valdymo sistemą: abi pusės realiu laiku mato, kokie darbai yra atliekami, kurie ir kiek jų padaryti.

„Projektas su Norvegija įdomus tuo, kad procesai organizuoti taip, kad mes lyg dirbtume toje šalyje, o tai – šiek tiek neįprastas dalykas. Ketiname šį procesą tobulinti. Ateityje bus ir daugiau tokių projektų“, – prognozuoja A. Kaubrys.

UAB „BPO House“ yra viena iš pirmaujančių apskaitos ir personalo administravimo įmonių Lietuvoje, teikiančių verslo procesų nuomos paslaugas (angl. Business Process Outsourcing, BPO),  priklausanti „Alna” įmonių grupei. UAB „BPO House“ praeitų metų pajamos siekė 742000 EUR. 

„Alnos“ grupė rinkoje veikia daugiau nei 27 metus ir joje dirba apie 350 specialistų.  Grupė valdo IT paslaugų bendrovę „Alna Intelligence“, verslo valdymo sprendimų kūrėją „Alna Business Solutions“, individualių programinių sprendimų kūrėją „Alna Software“, dokumentų valdymo sistemos kūrėją „DocLogix“, apskaitos ir personalo nuomos paslaugas teikėją „BPO House“, personalo paieškos kompaniją „Grafton recruitment“, taip pat Lenkijos kompanijas „Alna Business Solutions“ ir „BPO House“.

Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, užpernai pagal prekybos apyvartą Norvegija buvo 20-a didžiausia Lietuvos prekybos partnere. Lietuvos tiesioginės užsienio investicijos (TUI) užsienyje 2014 m. gruodžio 31 d. sudarė 2,21 mlrd. eurų, iš jų Lietuvos TUI Norvegijoje sudarė (-0,06) mln. eurų (49-a vieta pagal Lietuvos TUI dydį užsienyje).

How to enable JavaScript in your browser